Życiowy sukces Greli

Artur Grela z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz odniósł życiowy sukces w Sępólnie Krajeńskim, wygrywając Mistrzostwa Polski w singlu i drużynówce. "W całym turnieju wygrałem wszystkie pojedynki" – mówi 20-letni zawodnik.

W finale rozstawiony z nr 2 Artur Grela wygrał z 22-letniem i najwyżej rozstawionym w zawodach Kamilem Nalepą (ZKS Zielona Góra) 4:1. Wcześniej pokonał tego samego przeciwnika w półfinale zawodów drużynowych.

- Zdecydowanie najtrudniejszy pojedynek rozegrałem o wejście do ćwierćfinału singla z Jaśkiem Zandeckim z Olimpii-Unii Grudziądz, czyli kolegą z mojego poprzedniego klubu. W tym meczu usztywniłem się i grało mi się bardzo ciężko. Nie mogłem zrobić i przegrywałem już 1:3 w setach. Od tego stanu tak naprawdę niewiele zmieniłem w swojej grze i taktyce, ale nie traciłem wiary w to, że mogę odwrócić losy pojedynku, dlatego walczyłem o każdy punkt – powiedział tenisista stołowy LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.

Zawodnik pochodzący z miejscowości Żerdziny w gminie Pietrowice Wielkie w powiecie raciborskim jest wychowankiem Klubu Sportowego Naprzód Borucin (gmina Krzanowice). Później występował we wspomnianej Olimpiii.

- Moje dotychczasowe najważniejsze osiągnięcia to Wicemistrzostwo Polski Kadetów oraz dwa brązowe medale MP Juniorów – wszystkie sukcesy w grze pojedynczej. W finale kadetów przegrałem z Samuelem Kulczyckim, a w półfinałach zawodów juniorskich z Kamilem Nalepą i Przemkiem Walaszkiem. W Drużynowych Mistrzostwach Polski mam w dorobku dwa srebrne medale – dodał Artur Grela, który w Sępólnie Krajeńskim dołożył jeszcze złoto w drużynówce w składzie z Janem Zandeckim i Kamilem Dziadkiem. W finale reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego wygrali z Dojlidami Białystok 3:2.

- Zdecydowanie to najlepszy mój turniej, jeśli chodzi o wynik sportowy. Po raz pierwszy w karierze zostałem Mistrzem Polski w singlu. Pokazałem, że jestem w dobrej formie i uważam, że to zasługa ciężkiej pracy jaką wykonałem w ostatnich kilku miesiącach między innymi na obozach kadry narodowej – przyznał.

W niedzielę 13 września początek LOTTO Superligi, a zespół LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz zagra u siebie z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów.

PARTNERZY TECHNICZNI

             

 

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY