Grela Młodzieżowym Mistrzem Polski!

Artur Grela z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz został Młodzieżowym Mistrzem Polski w grze pojedynczej. W dzisiejszym finale w Sępólnie Krajeńskim wygrał z Kamilem Nalepą (Palmiarnia Zielona Góra) 4:1 (-8,9,8,6,9). Podopieczny menedżera Zbigniewa Leszczyńskiego zdobył łącznie aż 4 medale, ponadto złoto z drużyną, srebro w mikście i brąz w deblu.

W singlu w 32. MMP Artur Grela, rozstawiony z nr 2, pokonał Dawida Mikułę 4:0, Mariusza Wołowieckiego 4:1, innego zawodnika LOTTO Superligi Jana Zandeckiego 4:3 (przegrywał 1:3) oraz w ćwierćfinale Jakuba Wernera 4:0 i w półfinale Jakuba Witowskiego 4:1.

Brązowe krążki dla Łukasza Wachowiaka i Jakuba Witkowskiego.

Artur Grela, Jan Zandecki i Kamil Dziadek wcześniej sięgnęli po złoto w zawodach drużynowych jako reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego. W półfinale wygrali z ZKS Zielona Góra 3:2, a w tym meczu Artur Grela pokonał Łukasza Wachowiaka i Kamila Nalepę po 3:2. Natomiast Jan Zandecki ograł Łukasza Wachowiaka także 3:2.

W finale rywalami byli zawodnicy Dojlid Białystok 3:2. Ponownie 2 punkty zdobył Artur Grela, a 1 – Jan Zandecki.

W singlu zawodnicy reprezentacji kujawsko-pomorskiego trafili do jednej części turniejowej drabinki. Po 2 zwycięstwach, w 1/8 finału Kamil Dziadek (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz) przegrał z Jakubem Wernerem 3:4, a w tym czasie Grela toczył najtrudniejszy bój w zawodach z Zandeckim.

W grze podwójnej, w finale wracający do LOTTO Superligi zielonogórzanie Kamil Nalepa i Łukasz Wachowiak wygrali z Kacprem Petasiem z Ostródzianki Ostróda i Przemysławem Walaszkiem (Dojlidy Białystok/w lidze w Enerdze Manekin Toruń) 3:1 (7,6,-6,4). Brąz dla Artura Greli i Jana Zandeckiego oraz Jakuba Witkowskiego (Ostródzianka) i Jakuba Miszkurki (Spójnia Warszawa).

W grze mieszanej po złoto sięgnęli Łukasz Wachowiak i Katarzyna Węgrzyn, srebro dla Artura Greli i Aleksandry Michalak, a brąz zdobyli Przemysława Walaszek, Anna Węgrzyn i Kacper Petaś, Agata Zakrzewska.

32. Indywidualne i Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Sępólnie Krajeńskim to pierwsza w naszym kraju imprezą rangi mistrzowskiej po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. A już za tydzień, tj. 13 września początek sezonu w LOTTO Superlidze.

PARTNERZY TECHNICZNI

              

 

PARTNERZY HONOROWI

            

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY