Burow siódmy w rosyjskim TOP 16

Wiaczesław Burow zajął 7 miejsce w rosyjskim turnieju TOP 16. Zwyciężył Władimir Sidorenko, który do tej pory grał z Jakubem Dyjasem w Liebherr Ochsenhausen.

W rundzie grupowej Wiaczesław Burow pokonał Tarasa Merzlikina 3:2 i Lwa Wolina 3:1 oraz przegrał z Danilą Trawinem 1:3. Zawodnik bydgoskiego klubu awansował do ćwierćfinału, w którym uległ Denisowi Iwoninowi 0:4. Następnie o miejsca 5-8 przegrał z byłym graczem Fibrain AZS Politechniki Rzeszów Saadi Ismailowem 2:4, zaś o miejsca 7-8 wygrał z Lwem Wolinem 4:1.

Pierwszą pozycję w TOP 16 zajął Władimir Sidorenko, drug Kiril Skaczkow, trzecią Maksim Grebnew, a czwartą Denis Iwonin.

35-letni Wiaczesław Burow, najstarszy uczestnik TOP 16, w swojej karierze pokonał Ma Lina, 3-krotnego Mistrza Olimpijskiego i 9-krotnego Mistrza Świata. W ojczyźnie 2 razy był Indywidualnym Mistrzem Rosji.

Bilans doświadczonego Rosjanina w polskiej LOTTO Superlidze to 49-28, czyli ma ponad 60-procentową skuteczność.