Kang wraca do Bydgoszczy!

Niewielu zawodników na świecie miało okazję grać w deblu razem z genialnym Chińczykiem Fan Zhendongiem. Jednym z nim jest Koreańczyk Kang Dongsoo, który po rocznej przerwie wraca do LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.
 
O transferze Azjaty poinformował menedżer bydgoskiego zespołu Zbigniew Leszczyński. Kang Dongsoo to kolejny, po Mateuszu Ufnalu, obrońca, który zagra w LOTTO ZOOleszcz Gwieździe w nowym sezonie LOTTO Superligi. W żadnym klubie na takim poziomie nie ma 2 obrońców.
 
Podczas China Open w 2013 roku w Changchun Kang Dongsoo miał przyjemność występować w grze podwójnej z młodziutkim wtedy Fan Zhendongiem, dziś jedną z największych gwiazd współczesnego tenisa stołowego.
 
Później Kang, mając 19 lat trafił do ligi holenderskiej do zespołu Enjoy & Deploy Taverzo Zoetermeer. Już wtedy miał opinię bardzo dobrego obrońcy, zresztą podkreślano, że Kore Płd. słynie ze świetnych defensorów na czele z Joo Seehyukiem. Podczas World Touru w Kuwejcie Kang Dongsoo wygrał z Chińczykiem Fang Bo, późniejszym wicemistrzem Świata i Singapuczykiem Zhan Jianem.
 
Przed sezonem 2018/19 do Bydgoszczy Kang Dongsoo sprowadził prezes Zbigniew Leszczyński. Koreańczyk błysnął już w 1 kolejce rozegranej na PGE Narodowym w Warszawie podczas krajowego święta tenisa stołowego – „Pingpongowego PGE Narodowego”. Wygrał z Pavlem Siruckiem i Panagiotisem Gionisem, czyli absolutną czołówką LOTTO Superligi.
 
Później Kang wygrywał też z Kou Leiem, Wang Yangiem, czy Samuelem Kulczyckim i zamknął sezon solidnym bilansem 11 zwycięstw i 5 porażek. Z pewnością wraz z Asuką Machi, Wiaczesławem Burowem, Arturem Grelą, Mateuszem Ufnalem i Patrykiem Jendrzejewskim utworzy zespół, którego będzie stać na walkę o medal w LOTTO Superlidze.

PARTNERZY TECHNICZNI

              

 

PARTNERZY HONOROWI

            

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY