Dobrze wystartować i walczyć o play-off

Mocny i wyrównany skład, jaki udało się zbudować LOTTO ZOOleszcz Gwieździe Bydgoszcz, ma pozwolić na walkę o play-off w nowym sezonie LOTTO Superligi. "Ważne, żeby dobrze wystartować” – powiedział menedżer klubu Zbigniew Leszczyński.
 
Do gry w Bydgoszczy Leszczyńskiemu udało się po raz pierwszy namówić Japończyka. Pozyskano deblowego mistrza świata juniorów z 2010 roku Asukę Machiego.
 
- Po tym, jak Chińczycy zawodzili w moim klubie, postanowiłem postawić na Japończyka i wierzę, że będzie to udany transfer. Jako młodzieżowiec Machi wygrywał turnieje World Tour w Chinach i Tajlandii, a drugie miejsce zajął w Korei Południowej. Wśród seniorów pokonał np. znanego z polskiej LOTTO Superligi rodaka Kaiia Yoshidę, a także Portugalczyka Joao Geraldo czy Anglika Pula Drinkhalla – wyliczył menedżer bydgoszczan.
 
W jego zespole pozostali sprawdzeni w trudnych momentach Artur Grela oraz Rosjanin Viaczeslav Burov. Skład uzupełniają Manav Thakkar z Indii, Koreańczyk Minhyuck Cheon oraz Polacy Patryk Jendrzejewski, Filip Stypka i... sam Leszczyński. Wszyscy mają się spotkać na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek, by spędzić wspólnie trochę czasu.
 
Ten ośmioosobowy zestaw ma zapewnić bydgoszczanom w nowym sezonie realną szansę na play-off. Leszczyński podkreślił, iże ważne jednak jest, by jak najlepiej rozpocząć rozgrywki.
 
- Najbardziej cieszy mnie fakt, że praktycznie w każdym meczu możemy grać dwoma obcokrajowcami. Jeden z nich ma już zapewniony start w dwóch pierwszych kolejkach, pozostałych obserwujemy. "Na papierze" wyglądamy dobrze i chcemy dobrze wystartować - dodał Leszczyński.
 
Bydgoszczanie rywalizację rozpoczną 12 września na wyjeździe. Pierwszym przeciwnikiem będzie piąty zespół poprzednich rozgrywek 3S Polonia Bytom. Trzy dni później, wraz z innymi zespołami LOTTO Superligi oraz gwiazdami tenisa stołowego, zameldują się na Stadionie Narodowym, gdzie w ramach trzeciej edycji akcji pod nazwą "Pingpongowy PGE Narodowy" odbędą się spotkania 2. kolejki. Na płycie stadionu stanie blisko 100 stołów, na których rozegrane zostaną także turniej dzieci i młodzieży oraz turniej open.

PARTNERZY TECHNICZNI

              

 

PARTNERZY HONOROWI

            

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY