Aktualności

prev
  • 30 Mar 2021 18:00
    Raport
  • 02 Kwi 2021 18:00
    Raport
next

Hit transferowy w Bydgoszczy! An Jaehyun w LOTTO ZOOleszcz Gwieździe

An Jaehyun z Korei Południowej był odkryciem Indywidualnych Mistrzostw Świata w Budapeszcie w 2019 roku. Pokonał wtedy aż 8 rywali, w tym znakomitego Tomokazu Harimoto. W nowym sezonie LOTTO Superligi An Jaehyun będzie występował w LOTTO ZOOleszcz Gwieździe Bydgoszcz, a o hitowym transferze poinformował prezes i menedżer klubu Zbigniew Leszczyński.
 
- W tym sezonie nie udało się nam stanąć na podium LOTTO Superligi, ale wierzę, że za rok drużyna LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz wywalczy medal. Z myślą o walce z najlepszymi pozyskaliśmy An Jaehyuna. To 21-letni zawodnik, który już jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata w singlu. W historii naszych polskich rozgrywek nie było aktualnego medalisty MŚ w grze pojedynczej. Wszelkie kwestie transferowe zostały dopięte i z radością mogę ogłosić, że Koreańczyk An Jaehyun zagra w Bydgoszczy – mówi Zbigniew Leszczyński, twórca sukcesów bydgoskiego zespołu.
 
Podczas MŚ 2019 w Budapeszcie nowo pozyskany tenisista stołowy Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz pokonał kolejno: Turkmena Emira Garyagdyyeva, Słowaka Alexandra Valucha, Ukraińca Yaroslava Zhmudenko i w turnieju głównym Wong Chun Tinga z Hongkongu, Szweda Trulsa Moregarda, Austriaka Daniela Habesohna, wielką gwiazdą młodego pokolenia Japończyka Tomokazu Harimoto i kolegę z południowokoreańskiej reprezentacji Jang Woojina w ćwierćfinale. W półfinale przegrał 3:4 ze Szwedem Mattiasem Falckiem.
 
- Korzystając z okazji dziękuję innym zawodnikom z Korei Południowej, którzy grają lub grają w naszym klubie, bowiem pomogli w transferze An Jaehyuna. Cieszę się również, gdyż zostają w Bydgoszczy Japończyk Asuka Machi, Koreańczyk Kang Dongsoo, Artur Grela i Patryk Jendrzejewski, a trwają rozmowy z Rosjaninem Viacheslavem Burovem. Być może uda się nam jeszcze wzmocnić skład – dodał Zbigniew Leszczyński.
 
An Jaehyun jest również Mistrzem Świata Juniorów w deblu z 2016 roku w parze z Cho Seung-minem (rok wcześniej wspólnie zdobyli brąz). W następnym sezonie wywalczył srebro MŚJ w grze podwójnej z Baek Hogyun. Ma też w dorobku medale w mikście i drużynie w zawodach tej rangi.

PARTNERZY TECHNICZNI

             

 

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY