Aktualności

prev
  • 30 Mar 2021 18:00
    Raport
  • 02 Kwi 2021 18:00
    Raport
next

Gdańszczanie zmotywowani i gotowi do walki w półfinale play-off

Po zajęciu 9 miejsca w poprzednim sezonie LOTTO Superligi, w obecnych rozgrywkach AZS AWFiS Balta Gdańsk sensacyjnie awansował do półfinału play-off. "Faworytami nie będziemy, ale jesteśmy zmotywowani i gotowi do walki" – mówią gdańszczanie przed dwumeczem z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, 7-krotnym Drużynowym Mistrzem Polski.
 
Patryk Chojnowski, Szymon Malicki i Tomasz Tomaszuk sprawili być może największą niespodziankę w LOTTO Superlidze 2020-21. W środę i piątek zagrają z Dartomem Bogorią, a w drugiej parze w środę i niedzielę zmierzą się Sokołów SA Jarosław i Dekorglass Działdowo.
 
- Małą niespodzianką było nasze utrzymanie 2 lata temu w Grudziądzu, kiedy graliśmy w składzie Maciek Kubik, Samiel Kulczycki i ja, ale ten wynik chyba to przebił – mówi Szymon Malicki, 3-krotny Mistrz Polski w deblu.
 
Liderem zespołu prowadzonego przez Bartosza Gajka jest Patryk Chojnowski, który od 3 lat nie schodzi z podium Indywidualnych Mistrzostw Polski. Złoto zdobył w 2019 roku, srebro w 2020, a brąz w 2021.
 
- Naszym celem w tym sezonie było utrzymanie, nikt nie myślał o tym, żeby awansować do pierwszej 6. Tymczasem sprawiliśmy taką niespodziankę jak 10 lat temu z Ternaeben Pogonią Lębork. Po pierwszej rundzie byliśmy do spadku, a później awansowaliśmy do play-off i zdobyliśmy medal – przyznał Patryk Chojnowski, który grał w lęborskiej drużynie z Markiem Prądzinskim i Li Bochao.
 
W ćwierćfinale play-off AZS AWFiS Balta wygrał z Dojlidami Białystok 3:2. Dzięki temu, że zajął 5 miejsce w Grupie Mistrzowskiej nie musiał rywalizować z Sokołowem SA Jarosław.
 
- Na ten sukces pracowaliśmy cały sezon. Jarosław byłbym znacznie trudniejszy dla nas i nie da się tego ukryć. A co naszego składu, jestem liderem, ale Szymon i Tomek grają na bardzo wysokim poziomie i znacznie się przyczynili do tego medalu. Wygrali wiele ważnych pojedynków. Szczególnie jestem pod wrażeniem postępu i tego jakim solidnym zawodnikiem staje się Tomek Tomaszuk. Nasze treningi nie poszły w las! – dodał Mistrz i Wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich.
 
Mecz w Gdańsku transmitowany będzie na żywo w telewizji SportKlub w środę o godz. 18:00.

PARTNERZY TECHNICZNI

             

 

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY