Aktualności

prev
 • 22 Lut 2019 18:00
  Raport
 • 24 Lut 2019 16:00
  Raport
 • 15 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 17 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 22 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 24 Mar 2019 18:00
  Raport
 • 05 Kwi 2019 18:00
  Raport
 • 07 Kwi 2019 18:00
  Raport
next

Chojnowski wraca do kadry!

Mistrz i wicemistrz paraolimpijski oraz mistrz świata niepełnosprawnych Patryk Chojnowski znalazł się w składzie reprezentacji na mistrzostwa świata w tenisie stołowym (21-28 kwietnia w Budapeszcie) - poinformował selekcjoner Tomasz Krzeszewski.Oprócz Chojnowskiego, w węgierskiej stolicy wystąpią: Jakub Dyjas, Marek Badowski i Patryk Zatówka. 
 
- Zgodnie z regulaminem indywidualnych mistrzostw Polski, zwycięzca turnieju singlowego ma zagwarantowany udział w najbliższej międzynarodowej imprezie mistrzowskiej, a w tym przypadku są to MŚ w Budapeszcie. Rozmawiałem z Patrykiem, który nie tylko wyraził chęć występu w tych zawodach, ale zadeklarował również gotowość powrotu na stałe do kadry narodowej. W ostatnich latach ze względu na kłopoty zdrowotne, z którymi boryka się od wypadku w dzieciństwie, ograniczał się do rywalizacji w krajowej LOTTO Superlidze oraz w turniejach dla osób niepełnosprawnych - powiedział Krzeszewski.
 
Jeszcze przed MP w Gliwicach, trener reprezentacji miał dwóch "pewniaków": Dyjasa i Badowskiego. Nieoczekiwanie żaden z nich nie doszedł do finału. Nie zmienia to ich silnej pozycji w ekipie biało-czerwonych, bowiem - jak podkreśla Krzeszewski - decydujące są starty zagraniczne. Zmiana nastąpiła, jeśli chodzi o dwa pozostałe wybory. Selekcjoner nie ukrywał, że rozważa powołanie Samuela Kulczyckiego (rocznik 2002) i Macieja Kubika (2003).
 
- To są dwaj priorytetowi dla nas pingpongiści pod kątem najbliższych sezonów. Po długiej analizie zdecydowałem, że pojadą z nami na zgrupowanie do Chorwacji przed MŚ, ale w Budapeszcie zagrają Zatówka i Chojnowski. Kulczycki i Kubik będą mieli zapewniony bardzo dobry trening z reprezentacjami Korei Płd. i kilku krajów europejskich, a potem wrócą na mistrzostwa Polski juniorów. W ogóle w tym roku mają mnóstwo zawodów i trzy turnieje mistrzowskie: już zagrali w MME, a czekają ich jeszcze MEJ i MŚJ. Wciąż mają szansę na udział w DME seniorów we wrześniu we Francji. Bo o ile na początku sezonu lepiej się spisywali, o tyle w bezpośredniej potyczce w Gliwicach Samuel przegrał z Patrykiem Zatówką - dodał selekcjoner męskiej reprezentacji.
 
Krzeszewski zapowiedział także, że Kulczycki i Kubik pojadą z seniorami na dwutygodniowe zgrupowanie do Chin, na przełomie maja i czerwca.
 
- Bardzo zależy nam na rozwoju tych zawodników, ale musimy umiejętnie - jako PZTS - poprowadzić ich kariery. Latem wystąpią w seniorskich Challengerach w Chorwacji oraz w Słowenii i powoli będą zbliżać się do coraz mocniejszych zawodów. Kwestią czasu jest ich debiut w mistrzostwach globu, ale na razie jeszcze poczekajmy - przyznał.

PARTNERZY TECHNICZNI

              

 

PARTNERZY HONOROWI

            

PARTNERZY MEDIALNI

                              

PARTNERZY